"Jsem Kendži Goto. Toto je audionahrávka, o níž mi řekli, abych vám poslal. Pokud Sadžída Rišávíová nebude 29. ledna do západu slunce podle času v (severoiráckém) Mosulu připravena na turecké hranici k výměně za můj život, jordánský pilot Maáz Kasásba bude okamžitě zabit," tvrdí hlas podle agentury Reuters. Nahrávka se dnes objevila na internetové stránce YouTube.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Mluvčí jordánské vlády ve středu řekl, že Ammán je připraven odsouzenou ženu propustit výměnou za jordánského armádního pilota, kterého IS zajal loni v Sýrii. Zadržovat ji však hodlá do chvíle, než se pilot ocitne na svobodě.

Iráčanka Rišávíová si odpykává v Jordánsku trest za spoluúčast na atentátech na ammánské hotely v roce 2005. Byla odsouzena k trestu smrti, i když své nálože neodpálila. Při útocích zahynulo 60 lidí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Teroristka Rišávíová na archivních záběrech

Kasásba padl do zajetí IS, když se jeho letadlo loni v prosinci zřítilo nad severem Sýrie. IS tvrdí, že stroj jeho bojovníci sestřelili.

Gota IS zajal loni. IS již v úterý zveřejnil video, na němž tvrdí, že tomuto japonskému rukojmímu zbývá 24 hodin života, pokud za něj IS nedostane Rišávíovou.