Londýňanka Amal El-Wahabiová věděla, že její manžel působí mezi extremisty a že peníze, které posílala, budou použity k tomuto účelu, řekl soudce Nicholas Hilliard. Žena je chtěla poslat s pomocí přítele, který měl letět do Turecka, odkud evropští islamisté přecházejí do sousední Sýrie.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Velitelka britských protiteroristických sil Terri Nicholsonová zdůraznila, že pomáhat financovat terorismus je vážný trestný čin. Rozsudek nad osmadvacetiletou ženou je podle ní jasným vzkazem, aby lidé nepodporovali islámské bojovníky.

Bojovníci fundamentalistického radikálního hnutí Islámský stát, které se snaží usadit v Sýrii a Iráku, jsou terčem leteckých úderů Spojených států a některých jejich spojenců včetně Británie. Tamní bojovníci islámské svaté vláky (džihádu) vyzvali své příznivce ve světě, aby útočili na občany USA a jejich spojenců.