Kurdští obránci Kobani se nyní prý snaží dobýt strategický kopec Mištanur na jihu města, který IS získal na počátku října. Podle syrských aktivistů IS v současnosti ale stále ještě kontroluje asi třetinu města.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Před dvěma týdny dorazilo do Kobani přes Turecko na pomoc městu kolem 150 kurdských pešmergů ze severního Iráku. Jsou vyzbrojeni těžkými zbraněmi.
Islámský stát utrpěl porážku i v sousedním Iráku, kde se podařilo odrazit jeho útok u Kirkúku.

Nálety mají přes osm set obětí

Podle zprávy syrské exilové opozice od září zahynulo při náletech koaličních letadel v Sýrii přes 860 lidí, většinou bojovníků Islámského státu, jichž má být podle nové bilance 746. Fronta an-Nusra při nich přišla o 68 bojovníků. Mezi 50 civilními oběťmi bylo osm dětí a pět žen.

Nálety, jichž se v Sýrii účastní Spojené státy a několik arabských zemí, začaly 23. září a jejich terčem jsou hlavně pozice IS. Ve dvou případech však letadla zaútočila i na frontu An-Nusra, která bojuje stejně jako IS na severu Sýrie, ale na rozdíl od Islámského státu se hlásí k teroristické síti Al-Káida.