Na záznamu je zachycena svázaná žena, kterou kamenuje několik zahalených mužů a jeden starší člověk, údajně její otec. Podle jednoho z mužů, který na videu promlouvá, musí žena zemřít kvůli nevěře. Ta je v islámském právu šaría trestána smrtí, a to i přesto, že dnešní kodifikovaná podoba koránu verš, který to dříve přikazoval, již neobsahuje.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Žena na videu několikrát prosí svého údajného otce, aby jí odpustil. Ten to nejprve odmítá, pak ale na naléhání islamistů její poslední přání splní. Údajné kamenování pak probíhá za stmívání. Z nahrávky není jasné, zda žena skutečně zemřela.

Podle syrských aktivistů z exilové organizace SOHR je to vůbec poprvé, kdy islamisté použili kamenování jako odstrašující trest pro údajně nevěrné ženy v západní Sýrii. Video totiž prý vzniklo v provincii Hamá.

Z července jsou známy přinejmenším dva případy kamenování ve východosyrské provincii Rakka. Tentokrát džihádisté poprvé drakonický trest nafilmovali.