Americké velitelství už v podvečer SELČ oznámilo, že provedlo pět útoků proti teroristům v Iráku a Sýrii. Terčem dvou náletů byla oblast jihovýchodně od Irbílu v iráckém Kurdistánu, další dva útoky směřovaly západně od Bagdádu a jeden na pozice islamistů v Sýrii.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle USA útokům podlehl mimo jiné vůdce radikální skupiny Chorásán Muhsín Fadlí. Později ale Washington oznámil, že zprávy o jeho smrti dále upřesňuje a ověřuje. Pentagon prý věří, že Fadlí je mrtev, možnost ověřit to přímo na místě útoku ale nemá.

Belgie ve středu oznámila, že se hodlá na operaci proti IS podílet. Poskytne prý bojové stíhačky. O aktivním zapojení do bojových operací prý uvažuje i kanadská vláda.

Jedna ze zničených budov v oblasti Rakka v Sýrii

Jedna ze zničených budov v oblasti Rakka v Sýrii

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Podle syrské exilové organizace SOHR mířil odpolední nálet v Sýrii na okolí města Bukamal, které leží asi deset kilometrů západně od hranice s Irákem. Do útoků se zapojily stíhačky i bombardéry, a všechny stroje se poté bezpečně vrátily, citovala agentura Reuters z prohlášení velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM).

Během náletů armáda údajně zneškodnila dva obrněné vozy, osm dalších vozidel, úkryt zbraní a několik dalších cílů.