Jednou z nejčastěji zmiňovaných konspiračních teorií je ta o nezdařeném atentátu na ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle ní měl být malajsijský boeing sestřelen omylem, protože se vzdáleně podobal  Putinovu letadlu vracejícímu se ze summitu BRICS v Brazílii. Jeho letadlo prý totiž letělo téměř totožnou trasou, jako sestřelený Boeing 777, ovšem o zhruba čtyřicet minut později. Za pokusem o atentát by měl stát americký prezident Barack Obama.

Boeing 777 malajsijských aerolinek, který byl sestřelen nad východní Ukrajinou.

Boeing 777 malajsijských aerolinek, který byl sestřelen nad východní Ukrajinou.

FOTO: Maxim Zmeyev, Reuters

Vzápětí po pádu stroje se objevily zprávy  údajného španělského letového dispečera, že v blízkosti boeingu letělo jedno nebo dvě letadla. Údajně to měly být ukrajinské stíhačky, které malajsijský stroj nakonec sestřelily.

Mnozí se přiklánějí k variantě, že stroj sestřelila ukrajinská armáda a vinu se snaží shodit na proruské separatisty. Kyjev by tak získal podporu Západu k masivní ofenzívě proti separatistům na východě Ukrajiny.

Ilumináti chtějí třetí světovou válku

Nevyjasněná nehoda rozvíjí ovšem daleko šílenější verze. Jedna tvrdí, že havarovaný stroj je letadlo, které zmizelo letos v březnu nad Indickým oceánem. Tuto verzi mají podle jejích autorů podporovat fotografie z místa neštěstí, na nichž jsou zachyceny cestovní pasy obětí. Jsou podle nich ve velmi dobrém stavu na to, že by se nacházely v letadle sestřeleném raketou.

Trosky zříceného boeingu

Trosky zříceného boeingu

FOTO: Maxim Zmeyev, Reuters

V hledání viníků tragédie nechybí ani teorie, že za vším stojí Izrael, který letadlo sestřelil, aby odvrátil pozornost od pozemní ofenzívy v pásmu Gazy.

Jednou z dalších teorií je, že zničení letadla mají na svědomí Ilumináti, spiklenecká organizace, která údajně tajně řídí světové události. Organizace chce rozpoutat třetí světovou válku a nastolit nový světový řád. Hnutí má být úzce spojeno s číslem sedm a let malajsijských aerolinek MH17 byl Boeing 777, který poprvé vzlétl 17. července roku 1997, tedy přesně na den před sedmnácti lety.