Fotografie se objevily na Twitteru v pátek, k incidentu došlo v městě Maskanah na severu Sýrie. Podle britského deníku The Daily Mail amputaci provedli stoupenci radikální organizace Islámský stát v Iráku a Levantě.

Na twitterovém účtu @reyadiraq se objevily tři fotografie. Účet byl později pozastaven a je nedostupný. První snímek ukazoval, jak členové skupiny drží muže se zavázanýma očima a rukou položenou na stole. Vedle stál muž s maskou na obličeji a mačetou v ruce. V popředí četl další muž prohlášení.

Druhá fotografie ukazuje okamžik těsně před dopadem mačety

Druhá fotografie ukazuje okamžik těsně před dopadem mačety.

FOTO: repro Twitter

Druhá fotografie zachycovala okamžik těsně před dopadem mačety. O hodinu později se objevil třetí snímek s už useknutou rukou.

Zloděj, který podle skupiny o useknutí ruky sám požádal, ztratil vědomí. Na stole ležela odňatá část ruky, podle zářezů ve stole to vypadalo, že na její amputaci byla potřeba čtyři seknutí.

Poslední fotografie. Muž po amputaci ztratil vědomí

Poslední fotografie. Muž po amputaci ztratil vědomí.

FOTO: repro New York Daily News

Radikální hnutí Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL), které trest vykonalo, vzniklo v dubnu roku 2013. Jeho členové bojují na severu Sýrie, ale s jejich radikálností nesouhlasí mnohé skupiny islamistů. Na začátku roku se od něj distancovala Al- Káida, k níž se ISIL hlásí.