Útok se odehrál ve městě Bannu, ležícím nedaleko neklidného kmenového území Severní Vazíristán, kde mají své základny islamisté. Podle nejmenovaného vojenského představitele citovaného agenturou Reuters se vojáci chystali vyjet v pronajatém civilním vozidle z Bannu do města Razmak v Severním Vazíristánu.

„Zatím není jasné, zda se jednalo o sebevražedný atentát nebo o výbuch nastražené nálože,“ uvedl zmíněný armádní činitel.

Agentura AP s odvoláním na dalšího nejmenovaného vojenského představitele napsala, že oběti jsou příslušníci polovojenského pohraničního sboru. Velké množství zabitých a zraněných podle něj způsobilo to, že nálož byla ukryta v pronajatém automobilu.

Jednotka se prý chystala vyjet k výměně vojáků, která se pravidelně provádí v neděli ráno.

K útoku se telefonicky přihlásila pákistánská odnož Tálibánu. „S boží pomocí se hlásíme k odpovědnosti za tuto akci. Armáda je naším nepřítelem. Mnoho dalších takových útoků provedeme znovu,“ sdělil agentuře Reuters mluvčí islamistů Šahidulláh Šahíd.

Pákistánský Tálibán po nedávném zvolení nového vůdce Fazlulláha pohrozila, že vystupňuje útoky na bezpečnostní složky, připomněla agentura Reuters.