"Co udělaly děti špatně? Proč je takhle jednoduše provdávají?" ptá se dívka na záznamu. Informovala o něm agentura DPA s konstatováním, že není možné ověřit, odkud záznam pochází, stáří děvčete ani pravdivost jeho výpovědí.

Dívka, o níž se v titulcích uvádí, že je jí 11 let a že pochází z Jemenu, tvrdí, že podala trestní oznámení na svou matku.

Libanonská média citovala dívčina strýce, který prý propadl panice, když se dozvěděl o plánech jejích rodičů. "Nemohl jsem dovolit, aby ji provdali, a zničili jí tak budoucnost," prohlásil podle zpravodajského serveru Now Lebanon News. Podle jeho informace pracuje dívčin strýc jako technik u nejmenované televizní stanice.

Do sedmnácti zůstane svobodná, slibuje otec

Libanonská televize Al-Madžadín zase citovala dívčina otce, který prý už přislíbil, že dceru neprovdá před jejími 17. narozeninami.

Dětský fond OSN (UNICEF) se k uvedenému videu, které vyvolalo mnohé rozhořčené reakce na sociální síti Twitter, nechtěl vyjádřit. UNICEF ale požaduje celosvětově stanovení nejnižší hranice pro vstup do manželství na 18 let. To by mohlo napomoci tomu, aby se zabránilo nuceným sňatkům dětí, řekla agentuře DPA mluvčí německé pobočky UNICEF Ninja Charbonneauová.

Podle UNICEF vstoupila celosvětově každá třetí vdaná žena ve věku od 20 do 24 let do manželství před svým osmnáctým rokem. To představuje 70 miliónů žen, vyplývá ze statistik z roku 2006. Čím mladší jsou děti, tím ojediněleji se svatba koná na jejich vlastní přání, řekla Charbonneauová. „Dívky jsou časnými nucenými sňatky oloupeny o své dětství," zdůraznila.