Incident se udál okolo 7.40 hodin místního času, tedy v době ranních modliteb, jichž se účastnily stovky věřících, uvedl server Haaretz. Policejní mluvčí Micky Rosenfeld potvrdil, že bylo vypáleno několik výstřelů z pistole.

Jedním z nejrušnějších míst v centru starého města je legendární Zeď nářků. I když jde o židovské posvátné místo, své modlitby tu vyslovují i poutníci a návštěvníci jiných vyznání.

Jedním z nejrušnějších míst v centru starého města je legendární Zeď nářků. I když jde o židovské posvátné místo, své modlitby tu vyslovují i poutníci a návštěvníci jiných vyznání.

FOTO: Jiří Roškot, Právo

Záchranáři se pokoušeli těžce zraněného muže resuscitovat, ale ten po chvíli zemřel. Nikdo jiný zraněn nebyl. Po ohledání těla vyšlo najevo, že zastřeleným nebyl palestinský extremista, nýbrž izraelský Žid. Proč křičel arabský slogan, není jasné. Svědek ale popsal, že se muž častěji choval výstředně.

Policie incident vyšetřuje. Okolí Zdi nářků bylo pro veřejnost dočasně uzavřeno.

Zeď nářků, v židovské kultuře označovaná jen jako Západní zeď, je nejposvátnějším místem Židů. Je pozůstatkem velkého starověkého chrámu, který v roce 70 n. l. zničili Římané. Na vrcholu Chrámové hory, kde stával, jsou nyní posvátná místa islámu, mešity Al-Aksá a Skalní dóm, což z ní činí také třetí nejposvátnější místo pro muslimy po Mekce a Medíně. Tato oblast je proto z bezpečnostního hlediska velice citlivá.