"Sionistický režim je rakovinný nádor. Země regionu brzy skoncují s přítomností sionistických uzurpátorů palestinské půdy," prohlásil Ahmadínežád u příležitosti Dní A-Kuds (Jeruzaléma), které každoročně pořádá Írán na konci postního měsíce ramadánu, aby vyjádřil solidaritu s Palestinci. Íránská státní televize ukázala záběry tisíců lidí na různých shromážděních napříč zemí, kteří se při této příležitosti sešli při páteční modlitbě.

Ahmadínežád dále řekl, že Západ chce nový Blízký východ. "My také chceme nový Blízký východ. Ale v tom našem nebude ani stopy po sionistech," dodal. Dav mezitím průběžně hřímal hesla: "Smrt Izraeli" a "Smrt Americe".

"Izrael brzy zmizí z mapy"

Íránský prezident také vyjádřil nesouhlas s možným řešením vzniku palestinského státu vedle toho stávajícího izraelského. "I kdyby dali 80 procent palestinské půdy Palestincům a ponechali si 20 procent, bylo by to nebezpečné a znehodnotilo by to léta odporu," tvrdil.

Nejvyšší íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí ve středu také tvrdil, že Izrael brzy zmizí z mapy.

Nejnovější výroky íránských nejvyšších představitelů jsou jen opakováním toho, co už říkají celá léta. Nyní ale byla pronesena v době, kdy stoupá napětí kvůli opakujícím se zprávám izraelského tisku, podle kterého je už skoro na spadnutí vojenský úder Izraele proti íránským jaderným zařízením. Západ s Izraelem podezřívají Teherán, že chce sestrojit jadernou bombu, což Írán vytrvale odmítá.