Ředitel egyptských drah Hani Hagab sdělil egyptské tiskové agentuře MENA, že si neštěstí vyžádalo oběti na životech, ale že zatím nemůže uvést kolik, jich bylo. Úřady potvrdily 15 zraněných. I agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje původně uvedla, že zahynulo mnoho lidí.

"Tři vagóny vlaku 990 vykolejily, nikdo nezemřel," řekl posléze Reuters šéf policie v Gíze. Mluvčí tamní policie Amin Abdal Monajs dodal, že bylo zraněno 11 osob. Měli utrpět jen drobnější zranění, zejména odřeniny a podlitiny.

Vlak mířící do Káhiry z pěti set kilometrů vzdáleného města Suhak vykolejil u Gízy ve stanici Badrašín. Několik z patnácti vozů se převrátilo a začaly hořet.

Podle některých zpráv se měl vlak srazit s dalším, agentura MENA naopak uvedla, že vlak narazil do překážky na kolejích, kterou tam dali roztrpčení cestující z jiného vlaku.

List Al-Ahram s odvoláním na pracovníka státních železnic uvedl, že vlak mířící na jih zastavil, aby dal havarovanému přednost. Ovšem nespokojení cestující údajně z vlaku vyskočili a přehodili výhybky, aby jejich souprava mohla pokračovat v cestě. Proto údajně došlo k nehodě.