Podle svědka, kterého citovala agentura Reuters, se demonstranti v Suezu snažili násilím dostat do policejní stanice a policisté na to zareagovali střelbou.

Třetí oběť byla ohlášena z Káhiry. Zdravotnické zdroje uvedly, že jde o člověka, který demonstroval před ministerstvem vnitra. Tam policisté použili slzný plyn.

Už ve čtvrtek večer bylo při protestech v Káhiře zraněno skoro 400 demonstrantů. I oni protestovali proti laxnosti policie na fotbalovém stadiónu, chtěli ale také pád vojenské vlády. Egyptské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že mezi zraněnými převažují lidé, kteří se nadýchali slzného plynu.

Fotbaloví fanoušci demonstrují v centru Káhiry

Fotbaloví fanoušci demonstrují v centru Káhiry

FOTO: ČTK/AP

Fandové klubu Al-Masrí z Port Saídu brutálně napadli hráče i fanoušky káhirského týmu Al-Ahlí. Jejich řádění si vyžádalo 74 obětí, které se udusily, byly ušlapány nebo podlehly zraněním na hlavě. [celá zpráva]

Policie proti nim nezasáhla, mnozí Egypťané to berou politicky. Mají pocit, že se policisté pomstili ultras Al-Ahlí za to, že se účastnili loňských pouličních protestů, které vedly ke svržení prezidenta Husního Mubaraka. [celá zpráva]