Podle nepotvrzených zpráv zastřelili Rézájího útočníci, kteří projížděli kolem na motocyklu. Íránská agentura Isna potvrdila, že Rézájí pracoval pro Organizaci pro atomovou energii.

Íránský jaderný program vyvolává obavy v Izraeli i na Západě, protože může vyústit k produkci jaderné bomby. Islámská republika navíc intenzivně rozvíjí program balistických raket a zvyšuje jejich dolet.

Na západě se proto již vícekrát objevily spekulace, že USA nebo i Izrael samostatně podniknou vojenskou operaci s cílem íránský program zlikvidovat. Předpokládaným terčem vzdušného úderu by se měly stát jaderné reaktory a zařízení na produkci obohaceného uranu. [celá zpráva]

Kromě atentátů na jaderné vědce byl navíc nedávno rozšířen počítačový virus, který byl zacílen na poškození íránských provozů, což se také stalo.[celá zpráva]

Teherán nicméně tento týden oznámil, že uvedl do provozu nové centrifugy na rychlejší obohacování uranu, který je nutný i pro výrobu atomové bomby. Francouzská vláda označila oznámení íránského režimu za provokaci.