Řízení aut nemají ženy v Saúdské Arábii zákonem zakázáno, nicméně všichni obyvatelé musí mít na autech místní poznávací značky a ty se ženám nevydávají. V praxi je tak jejich přítomnost za volantem nelegální.

„Všechno, co chceme, je, abychom nemusely být závislé na mužích jako řidičích. Není to z lásky k řízení, dopravě, nebo kvůli zkušenosti. Chci, abych mohla jet do práce nebo jet vyzvednout, co potřebuji. Myslím, že společnost je na nás připravena,“ říká na videu žena s tradičním šátkem na hlavě, která se necelou hodinu po půlnoci vydala na jízdu po ztmavlé silnici.

Kampaň za právo Saúdek řídit auto na sociálních sítích sílí. Hlásí se k ní tisíce žen i mužů. Organizátoři instruují ženy v řízení a vyzývají je, aby vyjely na silnice se zahraničními poznávacími značkami.

Ženě z videa hrozí postih, stejně jako Manal Šarífové, jedné z organizátorek kampaně, která video ze svojí jízdy rovněž zveřejnila na internetu, přičemž vyzývala další ženy, aby následovaly jejího příkladu. Žena byla z vazby propuštěna, ale hrozí jí obvinění kvůli „pošpinění pověsti království v zahraničí a burcování veřejnosti“.