„Máme podezřelého. Nemůžeme potvrdit, jak jsme ho našli, ani zda existuje vztah mezi ním a předchozími dvěma zadrženými,“ uvedl policejní mluvčí Micky Rosenfeld. Dvojice bratrů, kterou policisté podezřívali, byla mezitím soudcem propuštěna kvůli nedostatku předložených důkazů.

Chlapec vypověděl, že oheň zažehl popel, který z dýmky vyklepal. Jakmile školák viděl, že plameny nemá pod kontrolou, zpanikařil, z místa utekl a vrátil se do školy, aniž by někomu řekl, co se stalo. Požár se šířil velmi rychle a uhasit se ho podařilo s mezinárodní pomocí teprve v neděli, tedy čtyři dny od jeho vzniku.

Oheň zasáhl 50 kilometrů čtverečních oblasti Karmelu na severu země. Vyžádal si škody v přepočtu okolo 10 miliard korun, evakuaci 17 000 lidí a 42 mrtvých. Nejvíce obětí – 36 - si živel vyžádal hned v první den ve čtvrtek, když plameny pohltily autobus s vězeňskými dozorci, kteří na místě uhořeli.

Poslední obětí se byla nejvýše postavená policistka v Izraeli, 53letá Ahuva Tomerová, která následkům popálenin podlehla v pondělí.

Video

Vražedné požáry v Izraeli