Bývalá tanečnice Pollardová si nechala do dělohy vložit oplodněná vajíčka Omara bin Ládina a jeho ženy, jež převzala jméno Zaina. Za každé narozené dítě jí bin Ládinova rodina slíbila 10 tisíc liber (necelých 300 tisíc korun).

Při nedávné cestě do Sýrie, kam ji doprovázela Zaina bin Ládinova a kdy už byla v desátém týdnu těhotenství s dvojčaty, se obě ženy vracely pozdě v noci z restaurace, když Pollardovou napadli dva muži. Beze slova ji srazili k zemi, zbili a následně utekli. Pollardová se s modřinami dovlekla do hotelu a později navštívila lékaře. Vyšetření ukázalo, že plody zemřely.

Pollardová si podle informací serveru Mail Online není vědoma motivu útoku, zmínila se však o tom, že je veřejně známá jako „nositelka bin Ládinových dětí“. Útok na policii neohlásila, rozhodla se však, že podruhé se jako náhradní matka pro bin Ládinovy už využít nenechá.

"Chtěla pomoci"

Nemá to však podle ní nic společného s tím, že Omarův otec Usáma je hlavou teroristické organizace, myslela při tom prý pouze na děti. „Souhlasem s naší dohodou jsem chtěla pomoci šťastnému páru, který chtěl založit rodinu,“ řekla Pollardová, citovaná Daily Mailem.

„To, že mají příjmení, jaké mají, neznamená, že udělali něco špatně. Teď se však rozešli. Zatím mají připravených víc vajíček k oplodnění, ale dozvěděla jsem se, že vzhledem z Zainině věku se to zřejmě nepodaří,“ pokračovala Pollardová s odkazem na současné vztahy v manželské dvojici, která se rozhodla žít oddělena zřejmě kvůli tomu, že Omar bin Ládin trpí schizofrenií.