Stalo se tak ve dnech, kdy na účast židovského státu na atentátu poukázalo místní radikální islámské hnutí Hizballáh a materiály, které to údajně dokazují, předalo libanonskému nejvyššímu státnímu zástupci. Hizballáh s obviněním přišel poté, co mu bylo sděleno, že do atentátu nejsou zapleteni Syřané, jak se tvrdilo, ale právě členové tohoto radikálního šíitského hnutí

Nejmenovaný izraelský občan, patřící k etnicko-náboženské skupině drúzů, který pracuje jako advokát, přišel na libanonskou ambasádu, kde požádal o azyl. Označil se za důstojníka izraelské armády v záloze a prohlásil, že vlastní dokumenty, které dokazují přímou účast Izraele na vraždě bývalého předsedy vlády v roce 2005. Jeho informace prý pocházejí jak izraelské, tak z libanonské strany.

Izraelský server Ynetnews  upozorňuje, že nejsou známy podrobnosti o identitě muže, tedy ani to, zda skutečně sloužil v Izraelských obranných silách, jak o sobě tvrdí. Vzhledem k tomu, že nebylo uvedeno ani jeho jméno, nedá se to zjistit.

Nadim Souraty, který je pověřen vedením zdejší mise, jej však požádal, aby ambasádu opustil a o azyl požádal přímo v Libanonu. Podle deníku je muž připraven v Praze uspořádat tiskovou konferenci a důkazy zveřejnit. Velvyslanectví událost odmítlo komentovat.

Harírí zemřel při bombovém atentátu 14. února 2005 v Bejrútu. Výbuch v automobilu nastražené nálože zasáhl expremiérovu kolonu. Kromě expremiéra tehdy zemřelo dalších 22 lidí včetně dvou bývalých ministrů Harírího vlády. Atentát vedl k odchodu syrské armády z Libanonu.