Atentátník se odpálil v 7:30 místního času před budovou, kde za Saddáma Husajna sídlilo ministerstvo obrany.

Počet obětí a zraněných rekrutů je velmi vysoký. „Čekal jich tam velký počet. Brali 250 rekrutů,“ uvedl zdroj z armády, který si nepřál být jmenován. Podle něj je pravděpodobné, že dokonce útočili dva sebevražední atentátníci. Rekruti tam čekali celou noc, protože v Iráku dosahuje nezaměstnanost 60 procent.

Mezi mrtvými jsou i dva vojáci a osm dalších bylo zraněno. Zranění byli rozvezeni do čtyř bagdádských nemocnic. Čeká se, že počet obětí ještě vzroste, protože mnozí jsou v kritickém stavu. Původně se jich uvádělo 18, pak 43.  Na místě útoků leží v kalužích krve poházené utržené končetiny, píše BBC.

Útok je další v řadě krvavých atentátů, jichž v posledních měsících v Iráku přibývá. Souvisí to s tím, že v zemi se od voleb nepodařilo za pět měsíců ustavit vládu. Přispívá k tomu také to, že ze země postupně odcházejí další tisíce amerických vojáků. Vedení vojenských operací už bylo svěřeno do rukou irácké armády. [celá zpráva]

V minulých měsících v zemi znovu přibylo násilí a ministr zahraničí Hošjar Zibarí minulý týden vůbec poprvé prohlásil, že je stahování Američanů předčasné, připomíná ČTK.