Podle představitelů ministerstva obrany a tajných služeb USA citovaných listem Wall Street Journal pronikli povstalci k signálu z UAV díky tomu, že přenosy z některých bezpilotních letounů probíhají po nechráněných linkách. Šíitští radikálové použili program jako je SkyGrabber, který je na internetu k dostání za  25,95 dolaru (asi 450 Kč).

Iráčtí povstalci nezískali podle citovaných zdrojů z USA kontrolu nad bezpilotními letouny, nicméně díky podobným informacím mohli radikálové získat na bojišti výhodu. Především mohli zjistit, kde provádí americké síly průzkum.

Proniknutí do signálu z UAV ukázalo, že i v rozvojových zemích mohou americké síly přes svou technologickou převahu čelit sofistikovaným útokům. Bezpilotní letouny se staly přitom hojně a často využívaným prostředkem po invazi do Iráku a Afghánistánu, protože pomáhají získat informace z oblastí pod kontrolou nepřítele, kam by bylo příliš riskantní vysílat vojáky přímo. UAV jsou přitom kontrolovány na dálku z vojenské základny u Las Vegas.

Na únik dat se přišlo díky laptopům zabaveným šíitským povstalcům, na kterých byly uloženy hodiny a hodiny videozáznamů. Postupným šetřením, které se táhlo od loňského roku do letošního léta, se zjistilo, že povstalci se nabourávali do přenosů dlouhodobě a pravděpodobně byli jejich specialisté vycvičeni v Íránu.