Stroj se zřítil v u města Kazvin na severu země. Podle zdrojů BBC se letadlo rozpadlo na kusy. Stroj patřil společnosti Caspian Airlines. Zřítil se 16 minut po startu u vesnice Džannátabad u Kazvinu asi 150 kilometrů severně od Teheránu.

„Let 7908 společnosti Caspian havaroval 16 minut po startu z mezinárodního letiště Imáma Chomejního v Teheránu,“ uvedl mluvčí íránské organizace letectví Réza Džafarzadeh pro íránskou Press TV.

O pádu informovali jako první hasiči z města Kazvin na severu země. Letadlo bylo podle záchranářů zcela zničeno. Trosky hořely, uvedl server SkyNews.

V Íránu spadlo letadlo, nikdo nepřežil. Zdoj: Reuters/Stream.cz

Místní policejní šéf Hossejn Bezadpúr řekl íránské televizi Press TV, že všichni jsou "pravděpodobně mrtví".

Tupolev Tu154M společnosti Caspian

FOTO: Radek Rericha , planes.cz

Stroj se podle jednoho z hasičů, který poskytl rozhovor televizi CNN, roztříštil při dopadu a začal hořet. "Část stroje se zabořila do země. Trosky byly rozptýleny na ploše dvou set metrů čtverečních," uvedl hasič.

V Íránu létají především stroje ruské výroby, jsou staré, neudržované a většinou ve špatném technickém stavu. Společnost Caspian Airlines je společným podnikem Ruska a Íránu. Vznikla v roce 1993. Havarovaný stroj byl vyroben v roce 1987, píše BBC