Stroj se zřítil v u města Kazvin na severu země. Podle zdrojů BBC se letadlo rozpadlo na kusy. Stroj patřil společnosti Caspian Airlines. Zřítil se 16 minut po startu u vesnice Džannátabad u Kazvinu asi 150 kilometrů severně od Teheránu.

Kráter po pádu tupoleva v provincii Kazvin v Íránu

Kráter po pádu tupoleva v provincii Kazvin v Íránu

FOTO: Reuters TV

„Let 7908 společnosti Caspian havaroval 16 minut po startu z mezinárodního letiště Imáma Chomejního v Teheránu,“ uvedl mluvčí íránské organizace letectví Réza Džafarzadeh pro íránskou Press TV.

FOTO: Kamila Slavíková, Yahoo.com

O pádu informovali jako první hasiči z města Kazvin na severu země. Letadlo bylo podle záchranářů zcela zničeno. Trosky hořely, uvedl server SkyNews.

V Íránu spadlo letadlo, nikdo nepřežil. Zdoj: Reuters/Stream.cz

Místní policejní šéf Hossejn Bezadpúr řekl íránské televizi Press TV, že všichni jsou "pravděpodobně mrtví".

Tupolev Tu154M společnosti Caspian

FOTO: Radek Rericha , planes.cz

Televizní záběry ukazují íránské průkazy pasažérů letadla.

Televizní záběry ukazují íránské průkazy pasažérů letadla.

FOTO: Reuters TV

Stroj se podle jednoho z hasičů, který poskytl rozhovor televizi CNN, roztříštil při dopadu a začal hořet. "Část stroje se zabořila do země. Trosky byly rozptýleny na ploše dvou set metrů čtverečních," uvedl hasič.

Letadlo se po pádu rozpadlo na malé kusy.

Letadlo se rozpadlo na malé kusy.

FOTO: Repro CNN

V Íránu létají především stroje ruské výroby, jsou staré, neudržované a většinou ve špatném technickém stavu. Společnost Caspian Airlines je společným podnikem Ruska a Íránu. Vznikla v roce 1993. Havarovaný stroj byl vyroben v roce 1987, píše BBC