Očekává se velká účast, protože byli zadrženi dva vysocí představitelé opozice a provládní milice podnikly razie na několika univerzitách a kolejích ve velkých městech. Někteří studenti byli zbiti. Studenti patří k jádru reformní opozice. V Širázu na protest odstoupil děkan a 120 učitelů z teheránské univerzity na protest rezignovalo.

Poražený kandidát opozice z voleb Mír Hosejn Músáví ve svém prohlášení zdůraznil, že i předchozí protest byl poklidný. Měl upozornit na nezdravý trend ve volbách a dát najevo, že opozice požaduje anulování výsledků voleb. To rada odmítla, je ochotna jen přepočítat hlasy ve sporných okrscích.

Nejvyšší duchovní vůdce země ajatolláh Alí Chameneí už vyzval ke klidu a k ukončení protestů. Sešel se se zástupci všech čtyř kandidátů a zdůraznil, že všichni mají jeden zájem - podporovat systém a islámskou republiku.

Vůdce opozice Mír Hosejn Músáví vyzval, aby čtvrtek byl dnem smutku a uctila se tak památka lidí, kteří zahynuli při střetech s pořádkovými silami. Při demonstracích bylo zastřeleno sedm lidí. [celá zpráva]