„Podle předběžných zpráv byl voják eskortován na kliniku z důvodů, které nebyly vysvětleny," uvedl představitel armády pro list Army Times k tragédii, která se stala v pondělí na americké základně Camp Liberty u bagdádského mezinárodního letiště. Seržant je označován za vojáka, protože v té době ještě nezveřejnil představitel ministerstva obrany jeho identitu. 

„Uvnitř se dostal do hádky s personálem a byl požádán, aby odešel. Voják a jeho doprovod šli zpátky do svého vozu a začali odjíždět. Během jízdy se voják zmocnil jedné ze zbraní doprovodu a nařídil mu vystoupit z vozidla,“ vysvětlil další dění armádní činitel a pokračoval: „Jel zpátky na kliniku, šel dovnitř a začal střílet.“

Zabil dva důstojníky - lékaře, přičemž jeden byl příslušníkem námořní pěchoty a druhý pozemního vojska. Další tři mrtví byli poddůstojníci, kteří přišli na kliniku jako pacienti.  

Poté, co zabil pět lidí, se seržanta podařilo zneškodnit. Skončil ve vazbě. Zprávy, podle nichž se seržant zabil, nebo byl zabit, se nepotvrdily.[celá zpráva]

Armáda seržnata obvinila z pětinásobné vraždy a z útoku.
 

Jednalo se o nejhorší tragédii tohoto druhu od počátku války v Iráku. Od zahájení invaze v březnu 2003 bylo zaznamenáno šest případů, kdy voják postřílel své spolubojovníky, nikdy ale nebyly následky tak fatální.