Incident se udál krátce po poledni místního času u navštěvovaného nákupního centra Malcha. Svědek uvedl, že řidič najel do policejního auta, radlicí ho tlačil před sebou a pak ho odhodil. Dva policisté byli lehce zraněni.

Událost sledoval místní taxikář. "Viděl jsem policejní auto ve vzduchu. (Řidič traktoru) ho dvakrát obrátil a pak ho vláčel dál směrem k autobusu, který uvízl v zácpě,“ uvedl taxikář s tím, že se rozhodl zasáhnout. Na traktoristu vypálil čtyři střely, přičemž ho zranil. "Pak přispěchal policista a dokončil to,“ dodal.

Nakladač na snímku pořízeném z rozbitého okna autobusu:. Nakladač na snímku pořízeném z rozbitého okna autobusufoto: Reuters/Baz Ratner

Policejní mluvčí Mickey Rosenfeld uvedl, že řidič byl vážně zraněn.  Policie podle mluvčího zasáhla v momentě, kdy buldozer narazil do autobusu. Útočník byl údajně Palestinec. Na následky svých zranění zemřel v nemocnici.

Je to už potřetí za poslední rok, co řidič ve stavebním stroji v Jeruzalémě zaútočil. Loni v červenci při tom jeden Palestinec zabil tři lidi a další zranil. O dva týdny později jeho čin ve východní části města zopakoval další muž, přičemž zranil 24 lidí. Oba řidiči byli na místě zastřeleni.