Organizace Islámský stát v Iráku na webu zveřejnila i video s rukojmími v uniformách. Sedm z nich jsou vojáci, dalších sedm jsou policisté. Mezi zadržovanými je i jeden major. Údajně byli všichni zajati severně od Bagdádu.

Podmínka o vydání důstojníků odpovědných za události na severu Iráku se vztahuje k březnovým událostem v Tal Afaru. Šíitští policisté po pumovém útoku v noci zaútočili na sunnitskou čtvrť. Řadu lidí unesli a mnoho dalších zavraždili. [celá zpráva]

Skupiny navázané na síť al-Kajda se nyní zaměřují na ničení dopravní infrastruktury. Během dvou dnů zlikvidovaly dva klíčové mosty. V neděli zničil výbuch dálniční nadjezd u Iskanderíje a přerušil tak klíčové spojení metropole s jihem. [celá zpráva] V pondělí byl zničen další most v Bákubě přes řeku Dijála.

Podle expertů se snaží iráčtí vzbouřenci opět zasáhnout infrastrukturu, zatímco se dříve zaměřovaly na ropovody a rozvodné sítě, nyní útočí na silniční síť, což komplikuje vojákům přesuny.

Dále také pokračují útoky na irácké ozbrojené složky. V pondělí se terčem sebevražedného atentátníka stala policejní hlídka v Sámaře. Při útoku zahynuli dva policisté a tři byli zraněni.