Vojáci pro odcházející uprchlíky vytvořili koridor, aby je chránili před palbou. Podle agentury AP odešlo z tábora 15 000 lidí, což představuje skoro polovinu jeho osazenstva.  Palestinci odcházejí pěšky i v autech označených bílými praporky.

"Je to tam opravdu velmi špatné, nefunguje elektřina, neteče voda a není tam žádné jídlo. V táboře není ani jedna nemocnice, hodně lidí je zraněno a mnoho z nich umírá," popsal situaci v táboře Ašraf Abú Chordž. Humanitární konvoj OSN v úterý večer z tábora odjel, když se stal terčem ostřelování. [celá zpráva]

:. O příčinách a vývoji vnitrolibanonských sporů se dočtete ve speciálu Arabové vs. Izrael.

Další uprchlík tvrdil, že libanonská armáda bombarduje tábor bezhlavě a útočí na cokoli. "I Izraelci by byli milosrdnější," řekl. Mnoho těl prý je pod troskami zbořených domů a v některých případech se prý tísní v jediné místnosti i 60 lidí, kteří se tak snaží vyhnout bombardování. 

Tvrdé boje

Libanonská vláda v úterý nařídila, aby armáda přitvrdila s cílem "ukončit terorismus, který je cizí hodnotám a přirozenosti palestinského lidu". V Libanonu žije na 350 000 palestinských uprchlíků, někteří už od roku 1948. V táboře Nahr Bárid jich žilo 31 až 40  tisíc. Palestinci z něj směřují do tábora Biddáví, který je asi deset kilometrů jižně od Nahr Báridu. Žije tam asi 16 000 osob a správa tábora upozornila, že Biddáví nedokáže pojmout tisíce uprchlíků z Nahr Báridu.

Libanonská armáda chce skoncovat s radikální islámskou skupinou Fatah al-Islám, která se loni odštěpila od prosyrské odnože Fatahu Fatah al-Intifáda. Odhaduje se, že má několik set členů, z nichž 150 až dvě stě je jich ozbrojených. Fatah al-Islám popírá vazby na al-Kajdá, ale přiznává, že její ideologie je skupině blízká.