Nejprve napadli omylem bojovníci Hamásu eskortní vůz převážející pět jejich spolubojovníků. Muži i se strážcem na místě zemřeli. Několik granátů dopadlo také na sídlo předsedy samosprávy Mahmúda Abbáse.

Později členové ozbrojeného křídla Hamásu zaútočili na dům Rašída abú Šbaka, který patří k velitelům bezpečnostních složek Fatahu. Šbak ani nikdo z jeho rodiny v domě právě nebyl, ale bylo tam asi deset Šbakových strážců z nichž bylo podle BBC pět zabito. 

O tom, do jaké míry budou obě strany příměří dodržovat, se přijel do Gazy přesvědčit egyptský představitel. Vydal se brzo ráno v doprovodu členů politických sekcí Hamásu a Fatahu do ulic Gazy, ale dostal se do palby a byl zraněn.

Místopředseda palestinské vlády Azzam Ahmad z hnutí Fatah vyzval prezidenta Abbáse, aby kvůli bojům v Gaze vyhlásil výjimečný stav.

Pokračovalo ostřelování Izraele

Násilnosti jsou nejhorší od únorového ustavení vlády národní jednoty, na níž se shodli představitelé obou znesvářených táborů. [celá zpráva] V napjaté situaci navíc minulý týden rezignoval na svůj úřad ministr vnitra Hání Kavásmí. [celá zpráva]

Ve středu pokračovalo též raketové ostřelování izraelského území z pásma Gazy. Několik raket dopadlo na město Sderot a nejmenovaný kibuc, způsobily ale jen materiální škody. Izrael se zatím odvetné vojenské akce zdržel, ministr obrany Amir Perec však slíbil "adekvátní reakci".