Vojáci odletěli linkovým spojem British Airways. Na teheránské letiště je přivezly dva minibusy, které doprovázeli příslušníci elitních revolučních gard.

Tři námořníci ještě v noci poděkovali v íránské televizi prezidentovi Mahmúdu Ahmadínežádovi, že je propustil. Felix Carman se obrátil k iránskému lidu se slovy: "Mohu pochopit, proč jste byli uraženi tím, že jsme vnikli do vašich vod. Rád bych řekl, že to nemělo ublížit íránskému lidu."

Na záznamu mluví i jediná žena mezi námořníky Faye Turneyová, kterou Írán sliboval propustit již dříve. Turneyová, která měla na hlavě šátek, uvedla, že s vojáky bylo zacházeno dobře, ale že "by bylo hezké vrátit se domů a vidět rodinu". Ještě dodala: "Děkujeme, že nás necháte jít a omlouváme se za naše činy."

Británie se omluvila

Ahmadínežád ve středu trval na tom, že Britové vnikli do íránských výsostných vod. [celá zpráva] Posádka britské lodě byla zajata íránskou pobřežní stráží 23. března, když nedaleko iráckých břehů rutinně kontrolovala plavidlo podezřelé z pašování zboží. [celá zpráva] Londýn od počátku tvrdil, že jeho námořníci se v okamžiku zadržení nacházeli v iráckých vodách.

Britský premiér Tony Blair podle agentury řekl, že Británii se podařilo zajistit propuštění námořníků bez jakékoliv "transakce" a popřel souvislost s Íránci zadržovanými v Iráku.

Írán dosáhl "svých cílů" , řekl hlavní poradce íránského duchovního vůdce Alího Chameneího Alí Akbar Velajátí. Británie zaslala Teheránu omluvný dopis, prohlásil.