Americká armáda ztratila jen za uplynulý víkend dalších šest mužů. Všichni byli zabiti bombou umístěnou u silnice na jihozápadě Bagdádu. Od března 2003 zemřelo v zemi 3253 amerických vojáků.

Také britské ministerstvo obrany oznámilo ztrátu jednoho vojáka, který byl v pondělí zastřelen na jihu v Basře. Počet britských obětí je od začátku konfliktu v Iráku 135.

Nejkrvavější útok v Tal Afaru

Většina násilností se v březnu odehrávala mimo hlavní město včetně několika velkých pumových útoků. Nejhorší útok se odehrál v úterý v severoiráckém městě Tal Afar, kde při výbuchu bomby na nákladním automobilu zahynulo podle poslední bilance 152 lidí a více než tři stovky dalších byly zraněny. [celá zpráva] Útok v Tal Afaru se tak stal nejkrvavějším od počátku konfliktu.

Velení americké armády předpokládá, že právě přísnější bezpečnostní opatření v Bagdádu přiměla ozbrojence soustředit se na jiná místa. Mezi oběťmi za březen je i 165 iráckých policistů a 44 vojáků. Povstalci podle Američanů k útokům začali používat nejen chemické zbraně, zejména chlór, ale také děti. [celá zpráva]

Americké posily jsou na cestě

Do Iráku už dorazila zhruba polovina z téměř 30 000 posil, které tam vysílá americký prezident George Bush. Zbytek posil je zatím na základnách v sousedním Kuvajtu nebo na cestě z USA.