"Američané zaseli a teď sklidí dlouhodobou úrodu. Pomstíme se jim, ať už v Afghánistánu, nebo za jeho hranicemi. Sebevražedných mučedníků je nespočitatelně. Stovky se jich zaregistrovaly a jsou připraveny vyrazit, další stovky jsou na pořadníku. Všichni se nemohou dočkat, aby už vyrazili," pověděl Dadullah.

Vojáci NATO se v roce 2006 nesčetněkrát střetli s islámskými povstalci. Nejtěžší střety se udály kolem jižního města Kandaháru. V zemi bylo loni provedeno 139 sebevražedných útoků, pětkrát více než v roce předešlém.

Nová ofenzíva Tálibánu na jaře je spojenci očekávána. [celá zpráva] Kvůli ní navštívil tento týden nečekaně Afghánistán a Pákistán americký viceprezident Dick Cheney. V Afghánistánu unikl pokusu o atentát na jeho osobu. [celá zpráva]

S bin Ládinem si vyměňujeme zprávy

Dadullah britské stanici potvrdil, že si je v kontaktu s Usámou bin Ládinem. "Vyměňujeme si zprávy a sdílíme si své plány. Setkáváme se jen zřídka, jen když potřebujeme prokonzultovat něco důležitého. Pro kohokoliv je teď obtížné se s bin Ládinem setkat, víme ale, že je naživu," řekl Dadullah a dodal: "Jeho spolubojovníci stojí po našem boku, do bitevního pole vyrážíme spolu."