Na akci, kterou přímým přenosem vysílala mimo jiné televizní stanice CNN, lidé drželi transparenty "Jaderná energie je naše právo" či "Smrt Americe".

Prezident prohlásil, že nemá v úmyslu porušit smlouvu o nešíření jaderných zbraní, ale ustoupení tlaku Západu, aby země opustila jaderný program, označil za snahu ponížit zemi. Íráncům naopak slíbil brzký pokrok v jaderné oblasti.

Stejný postoj zaujal na bezpečnostní konferenci v německém Mnichově vedoucí íránský vyjednávač Alí Laridžání, jenž dokonce uvedl, že "Írán je připraven urovnat veškeré spory s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) v průběhu tří týdnů", o čemž údajně již písemně informoval šéfa MAAE Muhammada Baradeje.

USA tvrdí, že mají také důkazy o íránském vměšování v Iráku

Americký ministr zahraničí Robert Gates v pátek prohlásil: "Máme důkazy, že Íránci poskytují technologii nebo přímo zbraně pro výrobu bomb a náloží, kterými pak iráčtí povstalci útočí na vládní jednotky a mezinárodní síly." Vměšování údajně dokazují sériová čísla zbraní i značky na výbušninách.

Opoziční demokratická strana v reakci na ministrův projev apelovala na vládu prezidenta George Bushe, aby byla opatrná v obviňování Íránu z podněcování násilí v Iráku. Demokratický senátor Chris Dodd upozornil, že Bushova administrativa už v minulosti falšovala důkazy.

"Dívám se na (Gatesovu) zprávu s jistým stupněm skepticismu," řekl Dodd a dodal: "Nepochybuji o tom, že se Írán (v Iráku) do jisté míry angažuje, a samozřejmě, je to problém, kterému musíme věnovat pozornost. Zneklidňuje mne ale, že se vláda snaží vytvořit nějaký předpoklad pro nějakou budoucí větší vojenskou akci v Íránu. To by teď byla velká chyba, myslím si," řekl Dodd.

Bushova vláda tvrdí, že neplánuje invazi do Íránu. Nicméně naznačila, že hodlá použít vojenskou sílu k vypořádání se s íránským vměšováním na území Iráku. Íránští vládní představitelé jakékoliv vměšování se do iráckých záležitostí popírají.