Stovky muslimských demonstrantů házely na policisty kamení. Policie proti nim zasáhla. K jejich rozehnání použila gumové projektily a slzný plyn. Při střetech bylo zraněno 17 lidí. Šejk Muhammad Hussejn si stěžoval, že nemohli být ošetřeni: "Jsme obklíčeni. Sanitky nemají povolen vjezd, aby odvezli zraněné Palestince. První pomoc jim poskytují zdravotníci." 

Podle některých zpráv se skupina protestujících zabarikádovala přímo v mešitě Al-Aksá. Police ale uvádí, že odpoledne už situaci vyřešila.  "Situaci máme plně pod kontrolou. Policisté a pohraničníci jsou rozmístěni v celé oblasti, jak na Chrámové hoře, tak ve Východním Jeruzalému," uvedl mluvčí izraelské policie Micky Rosenfeld. Ve Starém městě bylo rozmístěno 2500 policistů, aby se střety dále nešířily.

K protestům proti archeologickým a renovačním pracím v okolí třetí nejposvátnější islámské svatyně vyzvali v minulých dnech mnozí muslimští vůdcové. K jejich protestu se připojilo také několik stížností ze stran arabských zemích.

Izraelské úřady argumentují, že renovační práce jsou nezbytné k zajištění životnosti starodávných staveb v okolí. Zároveň se zaručily, že nedojde k žádné škodě. V budoucnu se bude stavět i nový chodník k mešitě.

Ze stejného důvodu se protesty konaly i v Hebronu na Západním břehu Jordánu, kde také přerostly v násilí.