Tělo nevlastního bratra Saddáma Husajna tak spadlo asi 8 stop (= asi 2,5 m), to znamená příliš hluboko pro muže střední postavy. U Tikrítího proto došlo k oddělení hlavy od těla.

Katovy propočty byly zřejmě špatné, řekl deníku New York Times John F. Burns a dodal, že oba odsouzení byli před popravou velice vystrašení. Muži byli údajně překvapeni, že budou skutečně popraveni a když byli postaveni na šibenici, oba se hlasitě káli a prosili boha za odpuštění. Oba měli na hlavě černou kápi na rozdíl od Saddáma Husajna, který při popravě odmítl, aby mu byla zahalena hlava.

Burns byl mezi úzkou skupinkou novinářů, kteří byli pozvaní ke zhlédnutí oficiálního videozáznamu z popravy bez zvukového doprovodu. K té došlo v pondělí v brzkých ranních hodinách a účastnilo se jí asi 12 lidí [celá zpráva].

Irácká vláda prohlásila, že záběry nehodlá zveřejnit. Chce se tak vyhnout opakování skandálu, který vyvolalo zveřejnění nelegálního videozáznamu z prosincové popravy bývalého iráckého prezidenta na internetu [celá zpráva].

"Zdá se, že iráčtí představitelé pracovali tvrdě na tom, aby se tentokrát vše událo správně, a to se nestalo", pověděl Burns v narážce na okolnosti smrti Barzána Ibrahíma al-Tikrítího.