"Viděly jsme palbu přicházející z jednoho auta. Začaly jsme křičet a děti začaly utíkat," uvedla dvanáctiletá Fadva Nablsí, která byla před budovou školy se svým devítiletým bratrem. "Plakala jsem, protože se mi na půlhodiny ztratil bratr. Pak jsem ho našla, jak se schovává za obchodem s falafelem. Zkusila jsem najít otce, aby nás vzal domů."

Útočníci přijeli v autě do ulice Palestine, kde se nachází devět škol. V davu školáků přicházejících na vyučování začali střílet a sedm desítky zásahů dostal automobil vezoucí do školy syny Bahá Balúšiho. O život přišli tři chlapci ve věku od šesti do deseti let i řidič. Další dvě děti byly zraněny.

Balúša je věrným stoupencem hnutí Fatah i palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse. Před deseti lety byl hlavním vyšetřovatelem praktik Hamásu. V roce 1996 se jej snažil dostat pod kontrolu tehdejší nejvyšší palestinský představitel Jásir Arafat.

Mezi Hamásem, který nyní vede vládu, a Fatahem trvá silné napětí. Vzájemné útoky jsou časté. Po pondělní střelbě volal Fatah po odvetě.