Hlavní obsah
 

Za nehodu Bryantova vrtulníku nejspíš mohla hustá mlha

Nehoda vrtulníku, v němž zahynul slavný basketbalista Kobe Bryant se svou třináctiletou dcerou Giannou Mariou a dalších šest lidí, zavinila zřejmě hustá mlha, která v oblasti panovala. Napsala to agentura AP s odvoláním na letecké záznamy. Kvůli mlze nelétaly v danou chvíli ani helikoptéry bezpečnostních složek.

 
Za nehodu Bryantova vrtulníku nejspíš mohla hustá mlha

Jednačtyřicetiletý Bryant cestoval ve své soukromé helikoptéře Sikorsky S-76. Stroj před tím odstartoval ze Santa Any a od dispečerů dostal varování o špatné viditelnosti v okolí. Podle leteckých dat vrtulník narazil do strmého srázu u Calabasas severozápadě od Los Angeles v rychlosti kolem 184 kilometrů v hodině a při klesání kolem 1,2 kilometru za minutu.

Stroj se při nárazu roztříštil na kusy, které se rozletěly na plochu o velikosti fotbalového hřiště, začal hořet a havárii nikdo na palubě nepřežil. Nehodu už začaly vyšetřovat federální úřady, které budou prověřovat majitele a provozovatele vrtulníku, pilotovu minulost nebo záznamy o údržbě.

Pilot Kurt Deetz, který v minulosti Bryanta ve stejném stroji přepravoval, vyloučil, že by nehodu zavinila technická závada. „Šance katastrofálního selhání obou motorů je naprosto minimální,“ prohlásil.

Basketbalista Kobe Bryant

Foto: Usa Today Sports, Reuters

Jeho teorii rovněž v rozhovoru pro agenturu AP podpořil i letecký právník a bývalý pilot amerického námořnictva Justin Green. „Při nízké viditelnosti můžou být piloti snadno dezorientováni,“ uvedl a dodal, že pilot klidně mohl stroj pilotovat „na slepo“ pouze za pomoci přístrojů.

Předběžné výsledky vyšetřování by měly být známé zhruba za deset dní, konečný verdikt ale může být znám klidně až za rok. Podle policejního lékaře Jonathana Lucase se protáhne i identifikace obětí, protože náročný terén komplikuje zajištění ostatků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků