Hlavní obsah
Francouzští vojáci hlídkují před katedrálou Notre Dame v Paříži Foto: Charles Platiau, Reuters

V USA varují turisty před cestami do zahraničí

Americké ministerstvo zahraničí varovalo v pondělí své občany před cestami do zahraničí. Cestování je podle prohlášení nyní rizikové kvůli zvýšené hrozbě teroristických útoků.

Francouzští vojáci hlídkují před katedrálou Notre Dame v Paříži Foto: Charles Platiau, Reuters
V USA varují turisty před cestami do zahraničí

„Aktuální informace naznačují, že IS (Islámský stát), Al-Káida, Boko Haram a další teroristické skupiny pokračují v plánování teroristických útoků v různých regionech,” uvádí se v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách ministerstva. Varování platí až do 24. února 2016.

Úředník ministerstva upozornil, že ministerstvo vydalo varování již v minulosti a nejnovější upozornění prakticky aktualizuje předchozí varování, napsala agentura Reuters. USA naposledy zveřejnily varování před cestami do zahraničí loni v prosinci po útocích v australském Sydney, kdy upozornily na nebezpečí útoků „vlků samotářů”.

Zástupce ministerstva řekl BBC, že v současnosti není důvod se domnívat, že by útoky měly být zaměřené speciálně na americké občany. Varování doporučuje americkým občanům, aby byli obezřetní na veřejných místech nebo při používání hromadné dopravy. Doporučuje také, aby se vyhnuli přeplněným místům.

Podobná varování ministerstvo zahraničí USA zveřejňuje, aby informovalo o aktuální  úrovni ohrožení a připomnělo turistům, aby byli velmi pozorní při své dovolené a na místech navštěvovaných turisty.

Nejnovější varování ministerstvo podle svého úředníka zveřejnilo kvůli několika útokům za poslední rok, včetně útoků ve Francii, Dánsku, Turecku a Mali, a kvůli prohlášení Islámského státu, že je zodpovědný za výbuch ruského letadla letícího z Egypta.

USA vydaly varování před cestami do zahraničí v květnu 2011, září 2011, srpnu 2013 a prosinci 2014.

Anketa
Považujete Českou republiku za bezpečnou zemi?
Ano
43.2 %
Ne
56.8 %
Celkem hlasovalo 1513 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků