Hlavní obsah

V Kalifornii zuří požár způsobený autonehodou, evakuováno na pět tisíc lidí

Poblíž kalifornského Los Angeles vypukl v sobotu odpoledne požár, se kterým bojují stovky hasičů. Na pět tisíc lidí muselo být evakuováno. Oheň zatím pohltil přes pět set akrů uvnitř i okolí města Calabasas. Informovala o tom stanice CNN.

V Kalifornii zuří požár způsobený autonehodou, evakuováno na pět tisíc lidí

Podle zástupce šerifa Jeffreyho A. Gordona požář vypukl po čtvrté hodině odpoledne, když auto ve vysoké rychlosti narazilo do sloupu elektrického vedení na mulhollandské dálnici v Calabasas.

„Podle svědků auto jelo velmi vysokou rychlostí, než narazilo do sloupu elektrického vedení. Ten následně spadl a transformátor vybuchl a způsobil požár,“ uvedl Gordon.

Hasičům se zatím podařilo zkrotit asi patnáct procent rozsahu ohně, pomoci by jim měl podle meteorologů také vítr, který od pobřeží přivane vlhkost.

Hasili i zahradními hadicemi

Steve Gentry, který natáčel hasiče bojující s ohněm, CNN řekl, že situace byla „velice vážná”.

„V jednu chvíli se oheň šířil směrem ke dvorkům mnoha místních domů, až museli i zástupci šerifa brát zahradní hadice na hašení ohně,“ řekl Gentry. „Tady v Kalifornii je velmi sucho a oheň se začne rychle šířit,“ dodal.

Podle některých svědků byl oheň vidět až z baseballového stadionu Dodger Stadium v centru Los Angeles, tedy asi 45 kilometrů od Calabasas.

V dvacetitisícovém městečku Calabasas, vzdáleném asi pětadvacet kilometrů od Los Angeles, bydlí í několik celebrit včetně zpěvaček Jessiky Simpsonové a Toni Braxtonové.

Calabasas a blízké pohoří Santa Monica jsou na požáry poměrně zvyklé, od roku 1925 do roku 2012 zde bylo zdokumentováno na 343 požárů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků