Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Policista v Texasu zastřelil ženu, která mu sebrala taser. Jsem těhotná, křičela

Údajně těhotnou ženu zastřelil během pondělí policista v americkém městě Baytown ve státě Texas. Při strkanici a přetahované o taser vyšlo ze zbraně policisty pět výstřelů a nejméně jeden zasáhl a usmrtil 45letou ženu, informoval server CBS News.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Policista v Texasu zastřelil ženu, která mu sebrala taser. Jsem těhotná, křičela

Incident natočila na video neznámá osoba, která jej následně umístila na sociální sítě. „Jsme teprve ve velmi rané fázi vyšetřování incidentu. Na záběrech je policista, který u policie pracuje 11 let, a 45letá žena, která měla být zatčena již v minulosti. Policista ji při pochůzce poznal a snažil se ji zatknout,“ řekl policejní mluvčí Steve Dorris.

Při pokusu o zatčení však žena kladla odpor a policista chtěl při strkanici použít taser. V té době je na videu slyšet, jak žena vykřikne, že je těhotná.

Nepovedený zásah vyvrcholí, když se žena zmocní policistova taseru a rozhodne se jej použít proti němu. V tu chvíli se ozve celkem pět výstřelů, z čehož minimálně jeden ženu zasáhl. I přes následnou pomoc policisty, který vyvázl bez zranění, žena na místě zemřela.

Video vzbudilo ohlas mezi uživateli sociálních sítí. Podle některých mělo být zatčení vedeno mírněji, ozývají se i hlasy, že žena byla psychicky nemocná. Policie zatím informace o těhotenství či psychické nemoci nepotvrdila.

Podle policie na sobě měl policista kameru, video z ní však zatím nezveřejnila s ohledem na probíhající vyšetřování. „Je škoda, že někdo takové video musí nahrát na sociální sítě. Není to zrovna vyjádření respektu k zainteresovaným v tak tragické události. Ale to je zřejmě doba, ve které žijeme,“ dodal Dorris.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků