Hlavní obsah
Bývalá první dáma USA Michelle Obamová Foto: Jose Luis Magana, ČTK/AP

Michelle Obamová v sobotním dílu pořadu The Late Show Stephena Colberta na stanici CBS přiznala, že jako manželka někdejšího prezidenta USA Baracka Obamy měla tak nabitý program, že se jí z paměti vypařily některé události. Jednou z nich je například návštěva Prahy.

Bývalá první dáma USA Michelle Obamová Foto: Jose Luis Magana, ČTK/AP
Obamová zapomněla, že byla v Praze

Obamová byla do pořadu pozvána při příležitosti vydání její autobiografie Becoming, která se v USA i v Kanadě stala během dvou týdnů bestsellerem.

V rozhovoru bývalá první dáma přiznala, že období v Bílém domě bylo natolik hektické, že si jednotlivé věci vybavuje až z přepisů několika rozhovorů, které s ní během obou funkčních období jejího manžela pořídila její kamarádka.

Rozhovor v The Late Show Stephena Colberta.

„Absolvovali jsme toho tolik, že se dny a týdny prostě rozmazávají. Jsou i celé země, u kterých jsem zapomněla, že jsem je navštívila,” přiznala Obamová a přidala historku o tom, jak se přela se šéfkou svého štábu, zda byla v Praze.

„Povídaly jsme si a já jí řekla: 'Víte, slyšela jsem, že Praha je krásná, jednou bych se tam chtěla podívat,' a ona mi řeka: 'V Praze jste byla',” líčila Obamová. V debatě s asistentkou trvala na tom, že v Praze nikdy nebyla, a neuvěřila jí, dokud neviděla fotografie. „Jo tak to byla Praha!” uvědomila si.

Prezident Václav Klaus (vpravo) přivítal 4. dubna 2009 na pražském letišti Ruzyně amerického prezidenta Baracka Obamu. Vzadu jsou manželky prezidentů Livia Klausová (vlevo) a Michelle Obamová.

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Obamovi navštívili Prahu v dubnu 2009, kdy se bývalý americký prezident v českém hlavním městě zúčastnil summitu EU-USA. Samotný Barack Obama už bez manželky pak přijel do Prahy ještě jednou o necelý rok později, aby se svým ruským protějškem Dmitrijem Medvěděvem podepsal dohodu o omezení jaderných arzenálů obou zemí.

Obamová ve své knize vypráví o svém životě, včetně seznámení s budoucím manželem. Otevřeně zde však i komentuje počínání nástupce svého muže v Bílém domě Donalda Trumpa a svoji reakci na jeho zvolení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků