Hlavní obsah
Policisté před domem rodiny Foto: ČTK/AP

Muž v Texasu zastřelil svoje čtyři děti, další dívka bojuje o život

Šest lidí včetně čtyř svých dětí zastřelil ve svém rodinném domě u Houstonu v americkém státě Texas zhruba třicetiletý muž. Patnáctiletou dívku postřelil a ona teď v nemocnici bojuje o život. Policie ho zatkla.

Policisté před domem rodiny Foto: ČTK/AP
Muž v Texasu zastřelil svoje čtyři děti, další dívka bojuje o život

Incident se udál ve městě Spring zhruba 30 kilometrů na sever od Houstonu. Policii na útočníka navedla 15letá dívka, kterou muž postřelil. Utrpěla vážné zranění hlavy a její stav je kritický.

Tři děti zemřely na místě, čtvrté po převozu do nemocnice.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Když se policii podařilo vozidlo střelce zastavit, následovalo dvouhodinové vyjednávání, po němž se vzdal. Policie uvedla, že se po celou dobu choval nezúčastněně, ale u spánku si držel pistoli. „Jenom seděl ve svém autě a díval se na nás. Dvě hodiny nepřetržitého jednání s mužem s pistolí u hlavy, který právě zabil šest lidí,“ popsal policista Thomas Gilliland.

Policejní vůz u útočníkova auta

Foto: KPRC-TV, Reuters

Podle vyšetřovatelů incident zřejmě vyvolala domácí hádka kvůli rozchodu. Mužova partnerka s ním nežila a pobývá v jiném federálním státě.

Gilliland doplnil, že všechny děti - chlapci ve věku čtyři a třináct let a sedmiletá a devítiletá dívka - byly biologickými nebo adoptivními potomky útočníka. Dvě dospělé oběti, muž a žena ve věku 33 a 39 let, na ně dohlížely.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků