Hlavní obsah

Kanadská policie zveřejnila totožnost muže, který v neděli zastřelil v Torontu dva lidi a třináct dalších zranil. Pachatelem byl 29letý Faisal Hussain, který v největším kanadském městě dlouhodobě žil, uvedla v noci na úterý agentura AFP. Známá je už totožnost jedné z obětí, je jí osmnáctiletá Reese Fallonová.

Kanadská policie zná totožnost vraha z Toronta

Motiv jeho činu zatím stále není jasný. Policejní šéf dříve nevyloučil, že mohlo jít o terorismus. „Nevíme, proč se to stalo,” uvedl šéf torontské policie Mark Saunders na pondělní tiskové konferenci. „Je příliš brzy na to, abychom cokoliv vyloučili,” dodal.

Podle rodiny trpěl 29letý muž „vážnými psychickými problémy”, celý život podle ní bojoval s psychózou a depresemi. Navzdory lékům, které bral, a terapiím, které podstoupil, se Hussainovi nepodařilo s problémy vyrovnat, uvedla rodina.

Lidé opouštějí místo poblíž střelby v Torontu

Foto: Chris Helgren, Reuters

„Jsme zcela zničeni vědomím, že za toto nesmyslné násilí a ztráty na životech je zodpovědný náš syn,” uvedli jeho rodiče v dopise zaslaném kanadské stanici CBC.

Hussain zahynul na místě činu po přestřelce s policií. Zda jej zasáhla policejní kulka, nebo spáchal sebevraždu, zatím není jasné, to určí až úterní pitva.[celá zpráva]

Zabitá Reese Fallonová na nedatovaném snímku

Foto: Reuters

Střelbu v ulici Danforth nepřežila desetiletá dívka a osmnáctiletá Reese Fallonová, která skončila střední školu a chystala se studovat na McMastersově univerzitě, aby se stala ošetřovatelkou. Policie její jméno neuvedla, ale potvrdil je místní zastupitel, liberál Nathaniel Erskine-Smith. „Byla to místní mladá liberálka, chytrá, vášnivá a plná energie. Rodina je zdrcená,” prohlásil.  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků