Hlavní obsah
Piper PA-11. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dokud je smrt nerozdělila. Manželé kvůli nevyléčitelné nemoci naletěli s letadlem do skály

Nečekané rozuzlení mělo vyšetřování tragického leteckého neštěstí, při němž loni v prosinci na Aljašce zemřel manželský pár Cecilia a Mark Matterovi. Potvrdilo se, co říkali příbuzní a známí - Matterovi byli tak nerozluční, že když Cecilii diagnostikovali rakovinu bez možnosti uzdravení, rozhodli se skončit svůj život společně.

Piper PA-11. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dokud je smrt nerozdělila. Manželé kvůli nevyléčitelné nemoci naletěli s letadlem do skály

„Od začátku byli nerozluční. Táta bez mámy nemohl žít. Byla středobodem rodiny. Neuvařil si bez ní ani jídlo,“ řekla serveru KYUK dcera manželů Matterových Donna Slaughová.

Mark a Cecilia Matterovi spolu žili jednačtyřicet let. Minulý rok se ale zdravotní stav třiašedesátileté Cecilie prudce zhoršil a lékaři manželům sdělili zdrcující zprávu. Jednalo se o nevyléčitelné onkologické onemocnění v terminálním stadiu.

Mark and Cecilia Matter died last week in a plane crash near Bethel, leaving many in Aniak, including their children, to mourn their passing. Via KYUK

Zveřejnil(a) KTVA 11 News dne 20. prosinec 2016

Loňské oznámení na Facebooku stanice KTVA 11

Závěrečná zpráva vyšetřovatelů konstatovala, že dvaašedesátiletý pilot Mark Matter se svým strojem za jasné viditelnosti záměrně naletěl do skály. Vyšetřovatelé na stroji 1949 Piper PA-11 nenašli žádnou závadu a z výslechů příbuzných a známých vyplynulo, že o svých sebevražedných plánech nikomu neřekli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků