Hlavní obsah

Páteční udělení Nobelovy ceny za mír bývalému viceprezidentovi Albertu Goreovi nadchlo jeho příznivce natolik, že tisíce lidí z tábora demokratů ho začalo přesvědčovat, aby se znovu pustil do boje o prezidentské křeslo ve volbách v příštím roce.

Demokraté chtějí opět Gorea v Bílém domě

Osoby v bezprostředním Goreově okolí si nicméně nemyslí, že by se devětapadesátiletý ekologický aktivista chtěl do politického soupeření opět vracet, napsala agentura Reuters.

Gore v pátek na svůj úspěch reagoval prohlášením, že chce využít prestižní ocenění k tomu, aby světu ještě více přiblížil, jak je řešení globálních klimatických změn naléhavé. O možnosti svézt se na vlně větší popularity kandidaturou na prezidenta se ale nikterak nezmínil - podle svých obdivovatelů ale ani tuto možnost vlastně nevyloučil.

Goreovi stoupenci na stránkách www.draftgore.com tvrdí, že ocenění posílí obrovskou vlnu podpory pro něho a množící se žádosti, aby o prezidentskou funkci - byť se zpožděním, protože kampaň již nabírá na obrátkách - usiloval.

Goreovi poradci oslovení agenturou Reuters nicméně tvrdí, že žádné podobné plány nemá a že je zcela zahlcen problémy globálního oteplování a kampaní za omezení jeho pokračování a jeho následků.

Gore, který byl viceprezidentem po boku prezidenta Billa Clintona, prohrál ve volbách z roku 2000 se současným prezidentem Georgem Bushem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků