Hlavní obsah
Džochar Carnajev Foto: Reuters

Carnajeva převezli z nemocnice do cely, se strážnými mluví

Atentátník z Bostonu Džochar Carnajev byl podle CNN v pátek propuštěn z bostonské nemocnice Beth Israel Deaconess a převezen do federální vězeňské nemocnice v Devensu, která leží asi 60 kilometrů západně od Bostonu. Ve vězeňské nemocnici je aktuálně 1044 vězňů.

Džochar Carnajev Foto: Reuters
Carnajeva převezli z nemocnice do cely, se strážnými mluví

Carnajev je na nejstřeženějším oddělení, uvedl mluvčí vězeňské nemocnice John Colautti. Je zamčen v cele o velikosti tři krát tři metry s ocelovými dveřmi, ve kterých je otvor pro podávání jídla.

Colautti uvedl, že Carnajev hovořil se strážnými ohledně své další léčby. Nekomentoval ale jeho zdravotní stav s tím, že o něm může mluvit jen FBI. Je ale jasné, že Carnajev už může mluvit, i když byl střelen do krku. Mluvčí neuvedl, zda u výslechů hovoří, nebo dále mlčí. [celá zpráva]

Vyšetřovatelé momentálně prohledávají skládku v New Bedfordu, kam se vyváží odpad ze školy, do které Carnajev chodil. Policie zatím ale neuvedla, zda tam něco našla. Podle jednoho z vyšetřovatelů se pokoušejí policisté najít jeho laptop. Jeho obsah by mohl napovědět více o přípravě atentátu.

Více už je známo o poslední cestě Carnajevových. Uneseným autem se chtěli dostat do New Yorku a na náměstí Times Square odpálit zbylých šest náloží, které měli s sebou. Při divoké honičce s policisty je vyhazovali z oken mercedesu. [celá zpráva]

Plán dostat se do New Yorku jim nevyšel. Autu, které unesli i s řidičem, došel benzín a jeho majiteli se podařilo u pumpy utéci a zavolat policii. Bratři mu zcela otevřeně řekli, že jsou atentátníci z Bostonu, a ptali se, jestli s vozem mohou jet do New Yorku. Proto byly nasazeny veškeré dostupné síly.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků