Hlavní obsah
Bowe Bergdahl Foto: U.S. Army/Handout via Reuters , Reuters

Americký seržant Bowe Bergdahl, jehož po pěti letech věznění v květnu vydali povstalci v Afghánistánu, podstoupil v armádní nemocnici v San Antoniu terapie a vrací se do aktivní služby.

Bowe Bergdahl Foto: U.S. Army/Handout via Reuters , Reuters
Bergdahl se může vrátit do služby

Nejmenovaný armádní zdroj řekl stanici CNN už dříve, že by se Bergdahl mohl vrátit do služby už v pondělí. Pentagon to posléze potvrdil s tím, že bude pracovat na velitelství Páté armády na základně Fort Sam Houston.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Afghánští povstalci Bergdahla propustili výměnou za pět členů hnutí Tálibán vězněných Američany na Guantánamu. Někteří to kritizovali a tvrdili, že Bergdahl je dezertér a navíc ohrozil své kolegy, kteří ho pak hledali. Objevila se i tvrzení únosců, že s nimi voják dobře vycházel.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Předání Bowea Bergdahla

Video: Reuters

Tehdy ještě vojín Bergdahl zmizel na konci června 2009 v provincii Paktika. Vyšetřovatelé pak zjistili, že svůj post opustil ze své vůle. Nebylo však jasně stanoveno, že je Bergdahl zběh, protože nikdo neznal jeho důvody.

Američtí představitelé po nedávném vydání Bergdahla slibovali, že vyšetřování bude dokončeno.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků