Hlavní obsah

Američan zastřelil tři policisty, kteří přijeli řešit rušení klidu

Třiadvacetiletý muž začal v sobotu ráno střílet na policisty, kteří přijeli do jedné, jinak klidné čtvrti v americkém městečku Stanton Heights u Pittsburghu kvůli telefonní stížnosti na rušení klidu. Podle svědků bylo slyšet stovky výstřelů. Podle zpráv byli během čtyřhodinové přestřelky mezi zabarikádovaným mužem a policií zabiti tři policisté a dalších pět zraněno. Střelce se nakonec vzdal.

Američan zastřelil tři policisty, kteří přijeli řešit rušení klidu

Dvaadvacetiletý Edward Perkovic, údajně nejlepší přítel zadrženého střelce, sdělil agentuře AP, že mu útočník zavolal do práce a zmateně mu sděloval: "Eddie, já dnes umřu... Vyřiď své rodině, že je miluji a tebe miluji taky." Perkovic pak uslyšel výstřely a jeho přítel zavěsil.

Policie byla zavolána k zásahu v sedm hodin ráno. V klidné čtvrti bydlí většinou rodiny policistů, hasičů, pracovníků záchranné služby a další zaměstnanci města.

Střelec, který se podle policie jmenuje Richard Poplawski, měl na sobě neprůstřelnou vestu.Policejní mluvčí neuvedla žádné bližší informace o motivech střelce, ale v médiích se objevily spekulace, že se Poplawski obával, že nová americká vláda zakáže nebo omezí volné nošení zbraní.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků