"Bylo to jako obrovská ohnivá koule. Lidé začali volat policii," uvedl jeden ze svědků události pro stanici CNN. Z letadla odpadávaly hořící části, které zasáhly i přilehlé ulice. Stroj do budovy na Manhattanu narazil ve 2:45 odpoledne místního času. "Vypadalo to, jako by stroj letěl do něčího obývacího pokoje," řekla očitá svědkyně Sarah Steinerová.

Před tím, než hořící letadlo narazilo do objektu, byla slyšet silná exploze, uvedl další svědek události. Dům se podle jednoho obyvatele po nárazu silně otřásl. Pilot před nárazem vyslal nouzový signál a ohlásil, že má problémy s palivovým systémem. Letadlo zmizelo z radaru krátce před nehodou, když byl u mostu na 59. ulici.

Rychle klesající stroj zasáhl padesátipodlažní dům na rohu 72. ulice a York Avenue ve výši čtyřicátého patra. Budova se nachází poblíž Rockefellerova centra a aukční síně Sotheby's. Oheň zasáhl dvě patra. Požár se rychle podařilo zvládnout. V následujících hodinách záchranáři vyváděli obyvatele domu.

Stroj pilotoval nadhazovač

Přestože následky nehody vypadaly apokalypticky, nebyl nikdo z obyvatel domu zraněn. Tragédie si nakonec vyžádala pouze dva mrtvé, i když po nehodě některé zdroje uváděly čtyři oběti. Starosta Michael Bloomberg uvedl, že zemřel nadhazovač Cory Lidle a letecký instruktor. Dva lidé v zasaženém bytě dokázali před plameny utéci.

Těla obětí se našla na chodníku pod okny, do nichž stroj narazil. Ležel tam i průkaz Coryho Lidla. Na jeho jméno byl stroj, který letěl z newjerseyského letiště Teterboro v registrován.  Lidle, který měl pilotní průkaz necelý rok, obletěl sochu Svobody.

K neštěstí byly také vyslány dvě protiteroristické jednotky FBI. Podle vyjádření mluvčí FBI Christine Monacové ale není důvod domnívat se, že by nehoda byla teroristickým činem. Přesto čtyřicet minut po nárazu letecký prostor nad New Yorkem hlídaly dva stíhací letouny, které na místo vyslal Pentagon.