Zraněná dívka byla vrtulníkem přepravena do nemocnice v Denveru, kde se jí nepodařilo oživit. Druhá dívka zraněna nebyla. Muž středního věku původně vzal jako rukojmí šest osob, čtyři z nich později propustil. Na místě zasahovalo policejní komando ze sousedního okrsku Jefferson. V tomto okrsku stojí škola Columbine High, v níž v roce 1999 dva studenti postříleli 13 lidí a dalších 21 zranili, než zabili sami sebe.

Policisté ze speciálního komanda se rozhodli vpadnout do školy poté, co s nimi únosce přestal vyjednávat. "Zkoušeli jsme s tím člověkem mluvit a dosáhli jsme jistého úspěchu," řekl novinářům šerif Fred Wegener.

"Začal propouštět rukojmí, ale pak nám dal ultimátum, do kdy se máme stáhnout a přestal s námi mluvit. V tu chvíli jsme se rozhodli, že je třeba jednat. Vnikli jsme do školy a on postřelil jednu z rukojmích a pak zabil sám sebe," dodal šerif.

Muž policii tvrdil, že u sebe má výbušniny. Žádné u něj ale nalezeny nebyly. Policie zatím nezná ani totožnost muže, ani důvod jeho činu, kvůli kterému muselo být evakuováno několik set studentů.