Izraelci

Tento názor se ujal pochopitelně zejména v muslimských zemích - útoky měla naplánovat tajná izraelská služba Mosad, aby dotlačila USA k tažení proti arabskému, potažmo muslimskému světu. S touto teorií souvisí i nesmyslné tvrzení, že Židé zaměstnaní ve WTC dostali několik dní dopředu volno, a mezi mrtvými národnostmi proto chyběli.

CIA

K této teorii přispěl fakt, že žádná ze zpravodajských služeb operaci takového rozměru nezachytila. Na 45 procent Američanů věří, že letouny unesla sama americká administrativa. Podíl tajných služeb na 11. září pak ještě lze rozlišit na pasivní - CIA nedělala nic, ačkoliv o tom věděla - a na aktivní - CIA věděla a ještě pomáhala, aby útoky dopadly. A důvod? Více moci pro tajné služby nebo argument pro tažení proti Saddámovi Husajnovi, o kterém je dodnes 85 procent amerických vojáků dislokovaných v Iráku přesvědčeno, že za útoky z 11. 9. stál a oni mu jen vracejí, co si v Bagdádu navařil.

Výbuch zevnitř

Rychlý a totální kolaps obou věží se stal dalším sporným momentem v oficiálním vysvětlení. Mnozí odborníci na detonace totiž uvedli, že hořící dvojčata "vypadala jako kdyby explodovala zevnitř". Podle této verze by dálkově řízené boeingy narazily do dvojčat našlapaných výbušninami z arzenálů CIA.

Pojišťovací podvod

Vzácné nejsou ani dohady o tom, že 11. září si "někdo" objednal, a spáchal tak kolosální a neopakovatelný pojišťovací podvod nemající v dějinách obdoby. Do budov WTC se totiž měl zakousnout zub času s takovou vervou, že se jejich konstrukce dostala za hranici opravitelnosti a dřív nebo později by se obě věže poroučely k zemi tak jako tak. Na to by se pojištění nevztahovalo, a tak se "teroristický útok" stal jediným východiskem.

Satan

Ale objevily se i mnohem podivnější teorie - za celou akcí nemusel stát ani bin Ládin, ani agenti CIA či FBI, ale mocnost mnohem významnější. V kouři Dvojčat se totiž údajně zjevila tvář samotného knížete pekel. Vždy't k útoku došlo v roce 2001, kdy měla skončit vláda Krista...

Anebo...

Mnohé z pochybností, kromě té poslední, by objasnil záznam z černých skříněk letounů, které kolaps způsobily, ty se ovšem nikdy nenašly, alespoň podle oficiální verze. Jeden muž si ovšem pamatuje, že pomáhal agentům při prohledávání trosek a tři ze čtyř hledaných záznamníků se našly. Kde tedy jsou? Můžete si o tom vytvořit další teorii.