Technici již odpoledne doplnili obrovské vnější palivové nádrže raketoplánu. celá zpráva Protože se let opět odkládá, NASA bude muset nechat nádrž vypustit. To znamená škodu ve výši zhruba půl miliónu dolarů.

Poslední pokus pro vypuštění raketoplánu tento měsíc má NASA v sobotu. Později to není možné, protože se do kosmu k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) [celá zpráva] vydá 18. září ruská vesmírná loď Sojuz. Další šance by tak byla patrně až na konci října.

Pokud by však NASA odvolal současná nařízení zakazující noční starty, další pokusy by se mohly uskutečnit ještě koncem září či začátkem října.

Cílem mise je oprava ISS

Cílem mise Atlantisu je obnovení prací na dostavbě ISS, přerušené v souvislosti s katastrofou raketoplánu Columbia, který se v únoru 2003 při sestupu do atmosféry rozpadl a shořel kvůli selhání narušeného tepelného štítu. [celá zpráva]

Na palubě Atlantisu je šestičlenná posádka.

Opakované problémy s palivovou baterií

NASA musel start odložit už třikrát.

Původně měl být raketoplán vypuštěn 27. srpna, zabránilo tomu však nepříznivé počasí, které v oblasti Floridy panovalo. Zasaženo bleskem poté bylo startovací zařízení a regionem se přehnala tropická bouře Ernesto.

Poslední odklady  (6. září) způsobilo selhání palivových článků, které dodávají elektřinu. [celá zpráva]. V pátek stojí za odložením startu problém s palivovým čidlem.